دوره آموزش کامل و حرفه ای rest-api به زبان php

در این دوره آموزشی ابتدا به توضیح مفاهیم مهم در وب سرویس های مبتنی بر soap و وب سرویس های مبتنی بر rest پرداخته شده و معماری rest-api بصورت کامل تشریح می شود و در ادامه روش ساخت api و کلاینت به زبان php آموزش داده می شود....

280 هزار تومان
دوره آموزش کامل و حرفه ای rest-api به زبان php

زبان برنامه نويسي

در پیاده سازی برنامه ها از زبان php استفاده شده است.

پيشنيازها

برای استفاده از این دوره آموزشی لازم است تا با برنامه نویسی وب و کار با بانک اطلاعاتی به زبان php آشنایی داشته باشید.

توصيه ها

اکیداً توصیه می شود جلسات را به ترتیب مشاهده کرده و برنامه ها را تمرین کنید. تا زمانی که مطالب هر جلسه را بصورت کامل درک نکرده و مثال های کدنویسی را اجرا نکرده و جواب نگرفته اید وارد جلسه بعد نشوید.

محتواي بسته دوره آموزش کامل و حرفه ای rest-api به زبان php

هر کدام از بخش های بسته دوره آموزش کامل و حرفه ای rest-api به زبان php را می توانید، بصورت جداگانه خریداری کرده یا اینکه کل بسته را یکجا ثبت نام کنید که در این صورت، در پنل شخصی تان به تمام قسمت های آن دسترسی مشاهده و دانلود خواهید داشت.
1
فناوری سرویس های وب چندین سال پیش ارائه شده و برای ارتباط بین برنامه ها در بستر وب استفاده می شود. در این تکنولوژی از پروتکل http برای ارتباط استفاده شده و از زبان xml برای نشانه گذاری مشخصات سرویس ها و داده ها استفاده می شود.
2
در این ویدئو مباحثی که در دوره آموزشی rest-api ارائه خواهد شد، مرور می شود.
3
معماری rest-api نوع جدیدی از سرویس های وب را ارائه می کند که ساختار قابل انعطاف داشته و راحت تر پیاده سازی می شود.
4
http یکی از پروتکل های لایه کاربرد در شبکه اینترنت است که قواعد و نحوه ارتباط بین کلاینت و سرور را تعیین می کند. از آنجا که وب سرویس ها از پروتکل http برای ارتباط بین برنامه ها استفاده می کنند، درک نحوه کار http اهمیت زیادی دارد.
5
قالب json ( جی سان) برای نگهداری اطلاعات یک یا چند رکورد در فایل متنی با فرمت داده ای به رکوردها و تبدیل آنها به رشته جهت انتقال بین برنامه ها استفاده می شود. در این جلسه فرمت json معرفی شده و نیز برنامه هایی به زبان php برای تبدیل رکورد و آرایه به فرمت جیسان یا تبدیل داده ها از فرمت جی سان به رکورد یا آرایه ارائه شده است.
6
در برنامه نویسی وب ، فرم ها با دو روش get یا post ارسال شده و در php پردازش می شوند. دراین جلسه مروری داریم بر فرآیند ارسال و پردازش فرم ها
7
توابع curl برای ایجاد درخواست روی سرویس دهنده و تبادل اطلاعات بین سیستم ها استفاده می شوند. با این توابع می توان درخواست را ایجاد کرده و اطلاعاتی را با روش post یا get ارسال کرده و نتیجه را دریافت کرد.
8
json یک قالب برای ذخیره کردن اطلاعات رکوردها بصورت متنی یا انتقال آنها است که در زبان php هم دستوراتی برای تبدیل آرایه ها و اشیا به فرمت جیسان یا برگرداندن از فرمت جیسان وجود دارد.
9
در این جلسه روش آپلود فایل ها یا دانلود فایل ها با استفاده از توابع curl در زبان php آموزش داده می شود.
10
در این جلسه روش استفاده از توابع و قرار دادن چند سرویس در یک فایل php روی api آموزش داده می شود.
11
در این جلسه توابعی از Api برای انجام عملیات مختلف روی جدول بانک اطلاعاتی تعریف و پیاده سازی می شود. عملیات شامل نمایش لیست، درج رکورد، حذف رکورد، ویرایش رکورد
12
نرم افزار postman رایج ترین ابزار برای تست api است. در این جلسه برای Api ساخته شده در جلسه قبل، همه سرویس های آنرا با کمک postman تست می کنیم.
13
یکی از مهمترین فعالیت ها در توسعه و ارائه api تهیه مستندات برای جزئیات طراحی و نیز راهنمای کامل استفاده از خدمات آن است که در این جلسه آموزش داده می شود.
14
در این جلسه ساختار کلی برنامه api برای مدیریت بانک اطلاعاتی با چند جدول و چند بخش آموزش داده می شود.
15
در این جلسه عملیات اصلی روی جدول بانک اطلاعاتی شامل نمایش، افزودن،ویرایش و حذف رکوردها برای یک جدول آموزش داده می شود.
16
در این جلسه عملیات اصلی روی جدول بانک اطلاعاتی شامل نمایش، افزودن،ویرایش و حذف رکوردها برای یک جدول که در جلسه قبل پیاده سازی شده است با استفاده از برنامه postman تست می شود.
17
در این جلسه پیاده سازی نرم افزار کلاینت برای api ساخته شده در جلسات قبلی، با زبان php شروع می شود. که دریافت لیست دانشجویان و نمایش آنها را در این جلسه خواهیم داشت.
18
در این جلسه در ادامه پیاده سازی نرم افزار کلاینت برای api ساخته شده در جلسات قبلی، با استفاده از یک فرم مشخصات کالا دریافت شده و به api فرستاده می شود تا در بانک اطلاعاتی درج شود.
19
در این جلسه در ادامه پیاده سازی نرم افزار کلاینت برای api ساخته شده در جلسات قبلی، شناسه یکی از کالاها از لیست انتخاب شده و به api فرستاده می شود تا از بانک اطلاعاتی حذف شود.
20
در فرم های افزودن و ویرایش کالا، برای انتخاب کد دسته بندی محصول، از لیست انتخابی استفاده می شود و برای پر کردن این لیست، دسته بندی ها از api دریافت می شوند.
21
در این جلسه درخواست جستجوی رکوردها محصول بر اساس شناسه ، بخشی از عنوان و دسته بندی پیاده سازی می شود. این پارامترهای جستجو طی درخواست به api فرستاده شده و نتایج نشان داده می شود. rest-clientبرای نمایش فرم جستجو و نمایش نتایج پیاده سازی می شود.
22
در این جلسه سناریوها (طرح ها )و روش های امنیتی و کنترل دسترسی کاربران به خدمات وب سرویس بررسی شده و یک روش امنیتی برای Api مورد نظر تعیین می شود.
23
در این جلسه سناریوها (طرح ها )و روش های امنیتی و کنترل دسترسی کاربران به خدمات وب سرویس بررسی شده و یک روش امنیتی برای Api مورد نظر تعیین می شود.
24
در این جلسه امکاناتی به api اضافه می شود تا کاربران بتوانند در آن ثبت نام کرده و با استفاده از شماره همراه و کلمه عبور به آن وارد شده و توکن دریافت کنند.
25
هر درخواست http می تواند در بخش هدر خود متادیتاها یا مشخصاتی از پیام را داشته باشد. در این جلسه نحوه ارسال از طریق هدر و دریافت آن در سمت Api را آموزش می دهیم.
26
در این جلسه در مورد امنیت وب سرویس و روش ها و سناریوهای امنیتی و کنترل دسترسی کاربران مطالبی بیان شده و نحوه پیاده سازی احراز هویت با استفاده از ارسال توکن آموزش داده می شود.
27
در این جلسه صفحاتی برای ثبت نام کاربر و ورود کاربر به Api پیاده سازی و تست می شود. کاربران پس از ثبت نام باید توسط مدیر api تائید شده تا بتوانند لاگین کنند و بعد از لاگین توکنی دریافت می کنند تا در درخواست های بعدی به کار گرفته شود.
28
بعد از لاگین کاربر و دریافت توکن، حال این توکن برای درخواست هایی که نیاز به احراز هویت دارند، در هدر پیام قرار گرفته و ارسال می شود.
29
بعد از لاگین کاربر ، در بالای همه صفحات کلاینت، نام کاربر و لینک خروج نشان داده شده و با کلیک روی لینک خروج، درخواست logout به Api ارسال می شود.
30
در این قسمت می توانید نمونه برنامه های کار شده برای پیاده سازی Api طی جلسات 1 تا 28 آموزش rest-api را دریافت کنید.

جزئيات دوره آموزش کامل و حرفه ای rest-api به زبان php

در این دوره آموزشی قصد داریم تا برنامه نویسی rest-api را به زبانی ساده و قابل فهم و بصورت پروژه محور آموزش دهیم. لازم است بدانید که قبلاً هم دوره ای با این عنوان در سایت منتشر شده که پس از کسب تجربه بیشتر در حین تدریس این مباحث و پیاده سازی نرم افزارهای مختلف به این نتیجه رسیدم که دوره آموزشی جدیدی با روش بهتر و قابل فهم تر ارائه کنم.

در این دوره جدید آموزش rest-api ، ابتدا به توضیح مفاهیم مهم در وب سرویس های مبتنی بر soap و وب سرویس های مبتنی بر rest پرداخته شده و معماری rest-api بصورت کامل تشریح می شود و در ادامه روش ساخت api و کلاینت به زبان php آموزش داده می شود. در پیاده سازی api  به نکات امنیتی و روش های احراز هویت و کنترل دسترسی نیز پرداخته شده است.

 

برچسب ها / rest / api / وب سرویس / http

نظرات کاربران

هرگونه سوال یا نظری دارید،می توانید در این قسمت مطرح کنید.

برای درج دیدگاه یا سوال باید وارد شوید

مشخصات

تعداد بازديد
416
تعداد دانشجو
10
مدرس
محمد محمدی
تعداد جلسات
30
مدت زمان
8 ساعت و 13 دقيقه
اندازه
615 مگابايت
هزینه ثبت نام
280 هزار تومان

برای دسترسی همیشگی به این آموزش و امکان دانلود آن، باید آن را به سبد خرید اضافه کرده و ثبت نام را تکمیل کنید.

مشاوره

در مورد مباحث دوره می توانید با مدرس صحبت کنید.


محمد محمدی مدرس دوره " دوره آموزش کامل و حرفه ای rest-api به زبان php " هستم.
هر گونه سوال یا ابهام یا پیشنهادی در مورد این دوره داشتید، می تونید به روش های زیر با من تماس بگیرید:
شماره همراه
09151604068
پست الکترونیکی
mohammadi.sm@gmail.com
سامانه حقوق و دستمزد خدمات

سامانه حقوق و دستمزد خدمات

سامانه تحت وب حقوق و دستمزد برای کارکنان آموزشی در آموزش پرورش بصورت قرارداد خرید خدمات آموزشی ایجاد شده و امکان استخدام، صدور قرارداد، محاسبه حقوق ماهیانه و تهیه گزارشات مورد نیاز را فراهم می کند.