پیشتازان علم و فناوری فرزندان خود را در دسترسی به ابزارهای دیجیتال محدود می کنند

پیشتازان علم و فناوری فرزندان خود را در دسترسی به ابزارهای دیجیتال محدود می کنند

دانشمندان و متخصصان ابزارهای فناوری اطلاعات و شبکه های اجتماعی نگرانی زیادی در دسترسی نامحدود خانواده خود به آن هستند و محدودیت های سنی و زمانی برای دسترسی فرزندان به آنها تعیین می کنند.

سان فرانسیسکو - افرادی که به یک چیز نزدیک‌تر هستند، اغلب محتاط ‌ترین آنها هستند. فن‌آوران می‌دانند که تلفن‌ها واقعاً چگونه کار می‌کنند، و بسیاری تصمیم گرفته‌اند که نمی‌خواهند فرزندانشان در نزدیکی آنها باشد.

احتیاط که به آرامی در حال شکل گیری است در حال تبدیل شدن به یک اجماع در سطح منطقه است: مزایای صفحه نمایش به عنوان یک ابزار یادگیری بیش از حد است، و خطرات برای اعتیاد و رشد کوتاه مدت زیاد به نظر می رسد. بحث در سیلیکون ولی در مورد میزان قرار گرفتن در معرض تلفن‌ها خوب است.

کریستین استچر، محقق سابق محاسبات اجتماعی که با یک مهندس فیس‌بوک ازدواج کرده است، می‌گوید: «عدم استفاده از صفحه نمایش تقریباً ساده‌تر از انجام دادن کمی است». "اگر بچه های من اصلاً آن را دریافت کنند، آنها فقط آن را بیشتر می خواهند."

خانم استچر، 37 ساله، و همسرش، Rushabh Doshi، در مورد زمان صفحه نمایش تحقیق کردند و به یک نتیجه ساده رسیدند: آنها تقریباً هیچ یک از آن را در خانه خود نمی خواستند. دختران آنها، 5 و 3 ساله، هیچ «بودجه» زمان تماشای نمایشگر ندارند، و هیچ ساعت منظمی برای حضور در صفحه نمایش ندارند. تنها زمانی که می توان از صفحه نمایش استفاده کرد در طول سفر یک ماشین سواری طولانی است (چهار ساعت رانندگی تا تاهو حساب می شود) یا در طول سفر با هواپیما.

اخیراً او این رویکرد را ملایم کرده است. هر جمعه عصر خانواده یک فیلم تماشا می کنند.

مشکلی وجود دارد که خانم استچر در آینده می بیند: شوهرش که 39 سال دارد، عاشق بازی های ویدیویی است و فکر می کند که می توانند آموزشی و سرگرم کننده باشند. او انجام نمیدهد.

 

خانم استچر که قرار است به زودی با یک پسر همراه شود، گفت: «وقتی به آن رسیدیم، از آن عبور خواهیم کرد.

برخی از افرادی که برنامه های ویدیویی ساخته اند اکنون از اینکه در چند مکان یک کودک می تواند ویدیو را تماشا کند وحشت کرده اند.

هانتر واک، سرمایه‌دار مخاطره‌آمیز که سال‌ها محصولی را برای یوتیوب در گوگل کارگردانی می‌کرد، در پاسخ به سوالی درباره محدود کردن زمان تماشای صفحه برای کودکان، عکسی از یک توالت آموزشی کوچک با آی‌پد ضمیمه ارسال کرد و نوشت: «هشتگ «محصولاتی که نخریدیم». ”

ImageKristin Stecher، محقق سابق محاسبات اجتماعی که با یک مهندس فیس بوک در منلو پارک، کالیفرنیا ازدواج کرده است، گفت که دختران آنها، 5 و 3 ساله، هیچ وقت تلویزیون ندارند “بودجه،” هیچ ساعت منظمی اجازه حضور در صفحه نمایش را ندارند.

کریستین استچر، محقق سابق محاسبات اجتماعی که با یک مهندس فیس‌بوک در منلو پارک کالیفرنیا ازدواج کرده است، گفت که دخترانشان، 5 و 3 ساله، "بودجه" زمان نمایشگر ندارند، هیچ ساعت منظمی برای حضور در صفحه نمایش ندارند. اعتبار. .. پیتر پراتو برای نیویورک تایمز

آتنا چاواریا، که به عنوان دستیار اجرایی در فیس بوک کار می کرد و اکنون در بازوی بشردوستانه مارک زاکربرگ، ابتکار چان زاکربرگ است، گفت: "من متقاعد شده ام که شیطان در تلفن های ما زندگی می کند و فرزندان ما را ویران می کند."

خانم چاواریا تا دوران دبیرستان اجازه نداد فرزندانش تلفن همراه داشته باشند و حتی اکنون استفاده از تلفن در ماشین را ممنوع کرده و آن را در خانه به شدت محدود کرده است.

او گفت که با این شعار زندگی می کند که آخرین فرزند کلاس که تلفن می گیرد برنده می شود. دخترش تا زمانی که کلاس نهم را شروع کرد، تلفن نداشت.

خانم چاواریا گفت: «سایر والدین اینگونه می‌گویند: «نگران نیستی که نمی‌دانی بچه‌هایت کجا هستند؟» خانم چاواریا. "و من می گویم، "نه، من نیازی ندارم که بدانم بچه هایم در هر ثانیه از روز کجا هستند."

برای رهبران قدیمی فناوری، تماشای اینکه چگونه ابزارهایی که ساخته‌اند بر فرزندانشان تأثیر می‌گذارند، حسابی برای زندگی و کارشان احساس می‌کند.

در میان این افراد، کریس اندرسون، سردبیر سابق Wired و اکنون مدیر اجرایی یک شرکت روباتیک و هواپیماهای بدون سرنشین است. او همچنین بنیانگذار GeekDad.com است.

آقای اندرسون درباره نمایشگرها گفت: «در مقیاس بین آب نبات و کراک کوکائین، به کراک نزدیک‌تر است.

او گفت که تکنولوژیست هایی که این محصولات را می سازند و نویسندگانی که انقلاب فناوری را مشاهده می کنند، ساده لوح بودند.

آقای اندرسون گفت: "ما فکر می کردیم می توانیم آن را کنترل کنیم." و این خارج از توان ما برای کنترل است. این مستقیماً به مراکز لذت مغز در حال رشد می رود. این فراتر از توانایی ما به عنوان والدین عادی برای درک است.»

او پنج فرزند و 12 قانون فنی دارد. آنها عبارتند از: بدون تلفن تا تابستان قبل از دبیرستان، بدون صفحه نمایش در اتاق خواب ها، مسدود کردن محتوای سطح شبکه، بدون رسانه های اجتماعی تا سن 13 سالگی، اصلاً بدون اپل و برنامه زمان بندی صفحه نمایش توسط Google Wifi که او از طریق تلفن خود کنترل می کند. رفتار بد؟ کودک 24 ساعت آفلاین می شود.

آقای اندرسون گفت: «تا زمانی که شروع به مشاهده علائم و عواقب آن نکردم نمی‌دانستم با مغز آنها چه می‌کنیم.

«این صحبت از بافت زخم است. ما هر اشتباهی را در کتاب مرتکب شده‌ایم، و فکر می‌کنم با برخی از بچه‌هایم اشتباه کرده‌ایم.» آقای اندرسون گفت. ما نگاهی اجمالی به شکاف اعتیاد انداختیم و سال‌های از دست رفته‌ای وجود داشت که نسبت به آنها احساس بدی داریم.»

محمد محمدی

کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه فردوسی هستم و عضو هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای. مدت طولانی در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب در دانشگاه تدریس داشته ام.کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه فردوسی هستم و عضو هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای. مدت طولانی در زمینه برنامه نویسی و طراحی وب در دانشگاه تدریس داشته ام.


شماره همراه
09151604068
پست الکترونیکی
mohammadi.sm@gmail.com
نرم افزار تحت وب مديريت كتابخانه

نرم افزار تحت وب مديريت كتابخانه

با نصب نرم افزار تحت وب کتابخانه امکان راه اندازی چند کتابخانه با کتب، اعضا و مدیریت مستقل فراهم می شود ضمن اینکه همه کتابخانه ها تحت مدیریت عالی قرار دارند.